Στο +11 η Μπάγερν, ανατροπή η Ντόρτμουντ

Χωρίς να πιάσει υψηλή απόδοση, η πρωτοπόρος της Bundesliga, Μπάγερν Μονάχου πέρασε νικηφόρα από τη Στουτγκάρδη (1-0) με γκολ του Μίλερ στο 79ο λεπτό, ενώ στις καθυστερήσεις ο Σβεν Ουλράιχ έγινε ήρωας των Βαυαρών όταν απόκρουσε πέναλτι.

Η Μπάγερν είχε εξασφαλίσει τον άτυπο τίτλο της πρωταθλήτριας χειμώνα και απλά αύξησε σε 41 τους βαθμούς της, με τη δεύτερη Σάλκε να ακολουθεί με 30, καθώς συμβιβάστηκε σε ισοπαλία 2-2 στην έδρα της Αϊντραχτ. Μάλιστα, η Σάλκε φλέρταρε με την πρώτη ήττα της μετά τις 23 Σεπτεμβρίου, αλλά ο Νάλντο "χτύπησε" στο φινάλε των καθυστερήσεων (95').

Με χατ τρικ του Φινμπόγκασον και επιστροφή από το 1-3, η Άουγκσμπουργκ πήρε το βαθμό της ισοπαλίας (3-3) με τη Φράιμπουργκ. Ο Σταφυλίδης παρακολούθησε από τον πάγκο την αναμέτρηση.

Η Ντόρτμουντ επικράτησε 2-1 της Χόφενχαϊμ με ανατροπή, έτσι ο Πέτερ Στέγκερ έχει δύο νίκες σε ισάρθμα ματς στον πάγκο της Μπορούσια. Ο Ομπαμεγιάνγκ με πέναλτι απάντησε στο 63' στο γκολ του Ουτ απ' το 21' και την ανατροπή ολοκλήρωσε ο Κρίστιαν Πούλισιτς στο 89'.