Εκλογές 2019: Έτσι διαμορφώνεται η νέα Βουλή- Ποιοι δεν κατάφεραν να μπουν

Εκλογές 2019: Έτσι διαμορφώνεται η νέα Βουλή- Ποιοι δεν κατάφεραν να μπουν

Στις 158 από μόλις 75 βουλευτικές έδρες που είχε το 2015 «κάθεται» η μπίλια για τη Νέα Δημοκρατία μετά το εκλογικό αποτέλεσμα της Κυριακής, την ίδια στιγμή που ο ΣΥΡΙΖΑ χάνει 59 έδρες και από τις 145 υποχωρεί στις 86. 

Το κόμμα που αποχωρεί από την κυβέρνηση μάλιστα, χάνει σημαντικά στελέχη στη νέα εποχή που ξημερώνει καθώς εκτός Βουλής μένουν οι Γιώργος Σταθάκης, Νίκος Παρασκευόπουλος, Σταύρος Κοντονής, Μυρσίνη Ζορμπά, Αννέτα Καββαδία, Γιώργος Κυρίτσης, Νίκος Ξυδάκης και Μάκης Μπόλαρης. 

Στο ΚΙΝΑΛ υπάρχει μια σχετική ικανοποίηση λόγω αύξησης της δύναμής του κατά πέντε έδρες και την εκλογή 22 βουλευτών αν και η αλήθεια είναι ότι υπήρχαν μεγαλύτερες βλέψεις. 

Το ΚΚΕ παρέμεινε σταθερό με 15 έδρες ενώ Ελληνική Λύση και ΜέΡΑ25 εκλέγουν 10 και 9 αντίστοιχα...


ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ

Με το ψηφοδέλτιο Επικρατείας εκλέγονται οι:

Για την ΝΔ: Π. Πικραμμένος, Μαριέττα Γιαννάκου, Γ. Γεραπετρίτη, Τ. Θεοδωρικάκος και Χρ. Ταραντίλης.

Για τον ΣΥΡΙΖΑ: Β. Βασιλικός, Ε. Αχτσιόγλου, Π. Σκουρλέτης και Αλ. Φλαμπουράρης

Το ΚΙΝΑΛ εκλέγει τον Γιώργο Καμίνη, το ΚΚΕ την Αλέκα Παπαρήγα ενώ έδρα λαμβάνει και η Ελληνική Λύση που εκλέγει τον κ. Βασίλειο Βιλιάρδο

ΑΘΗΝΑ

- Στην Α’ Αθήνας εκλέγονται για την ΝΔ εκλέγονται:

ΚΕΦΑΛΟΓΙΑΝΝΗ ΟΛΓΑ, ΚΙΚΙΛΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ, ΠΛΕΥΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΘΑΝΟΣ), ΚΑΚΛΑΜΑΝΗΣ ΝΙΚΗΤΑΣ, ΣΥΡΙΓΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΑΓΓΕΛΟΣ), ΜΠΟΓΔΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΠΙΠΙΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ. Μένει εκτός κοινοβουλίου ο κ. Θεόδωρος Φορτσάκης

Για τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγονται: ΒΟΥΤΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΤΖΑΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΦΙΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΒΕΡΝΑΡΔΑΚΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ. Δεν εκλέγεται η Ράνια Σβίγκου και η Μυρσίνη Ζορμπά

Στην ίδια περιφέρεια επανεκλέγεται η Λιάνα Κανέλλη με το ΚΚΕ, ο Κώστας Σκανδαλίδης με το ΚΙΝΑΛ και εκλέγεται η Αγγελική Αδαμοπούλου με το ΜεΡΑ25.


- Στον Βόρειο Τομέα Αθήνας για τη ΝΔ εκλέγονται:

ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΚΩΣΤΗΣ), ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ – ΑΔΩΝΙΣ, ΚΕΡΑΜΕΩΣ ΝΙΚΗ, ΚΟΥΜΟΥΤΣΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΡΟΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ, ΚΑΙΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΡΑΠΤΗ ΖΩΗ

Στην ίδια περιφέρεια ο ΣΥΡΙΖΑ εκλέγει τους: ΤΣΑΚΑΛΩΤΟΣ ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ, ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΞΕΝΟΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΙΖΑ (ΜΑΡΙΛΙΖΑ), ΚΑΤΡΟΥΓΚΑΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ. Μένουν εκτός κοινοβουλίου οι: Τέρενς Κουίκ, Ελένη Αυλωνίτου, Αννέτα Καββαδία και Τάσος Πετρόπουλος

Με το ΚΚΕ επανεκλέγεται ο Θανάσης Παφίλη, με το ΚΙΝΑΛ ο Ανδρέας Λοβέρδος ενώ εκλέγεται ο Κλέων Γρηγοριάδης με το ΜεΡΑ25 και η Κατερίνα – Αναστασία Αλεξοπούλου με την Ελληνική Λύση.

- Στον Δυτικό Τομέα Αθήνας με την ΝΔ εκλέγονται:

ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ, ΒΑΡΒΙΤΣΙΩΤΗΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ, ΛΟΒΕΡΔΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-ΜΙΧΑΗΛ. Μένει εκτός ο Μάκης Γιακουμάτος εκτός κι αν ο κ. Μητσοτάκης επιλέξει άλλη εκλογική περιφέρεια.

Για τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγονται οι: ΔΡΑΓΑΣΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΒΙΤΣΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ, ΚΑΦΑΝΤΑΡΗ ΧΑΡΟΥΛΑ (ΧΑΡΑ), ΠΑΠΑΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΘΑΝΑΣΗΣ). Εκτός Βουλής μένει ο Παναγιώτης Κουρουμπλής αλλά η τελική λίστα θα καθοριστεί με την ολοκλήρωση της καταμέτρησης καθώς ο πρώην υπουργός υπολείπεται περίπου 20 «σταυρών» από τον κ. Παπαχριστόπουλο. Σίγουρα εκτός κοινοβουλίου μένουν οι Πάνος Ρήγας, Νίκος Τόσκας

Στην ίδια περιφέρεια μια έδρα παίρνει το ΚΚΕ με τον Δημήτρη Κουτσούμπα, το ΚΙΝΑΛ και η Νάντια Γιαννακοπούλου, το ΜεΡΑ 25 με τον Κρίτωνα Αρσένη και η Ελληνική Λύση με την Μαρία Αθανασίου

- Στον Νότιο Τομέα της Αθήνας με την ΝΔ εκλέγονται:

ΔΕΝΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ- ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΚΥΡΑΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ, ΘΕΟΧΑΡΗΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ (ΧΑΡΗΣ), ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΑΝΝΑ, ΒΟΥΛΤΕΨΗ ΣΟΦΙΑ, ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΜΠΑΜΠΗΣ), ΚΑΛΛΙΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΣΠΑΝΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ-ΠΕΤΡΟΣ

Με τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγονται οι:

ΠΑΠΠΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ, ΦΩΤΙΟΥ ΘΕΑΝΩ, ΜΟΥΖΑΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΜΠΑΛΑΦΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΧΡΗΣΤΙΔΟΥ ΡΑΛΛΙΑ. Μένουν εκτός κοινοβουλίου οι Νίκος Ξυδάκης, Κατερίνα Παπακώστα, Θανάσης Θεοχαρόπουλος, Γιώργος Κυρίτσης και Γιώργος Βασιλειάδης.

Στην ίδια περιφέρεια εκλέγεται ο Χρήστος Κατσώτης με το ΚΚΕ. Μια έδρα παίρνει και το ΚΙΝΑΛ που θα πάει στην Τόνια Αντωνίου αν η κυρία Φώφη Γεννηματά επιλέξει άλλη περιφέρεια. Επίσης εκλέγεται η Σοφία Σακοράφα με το ΜεΡΑ 25 και ο Δημήτρης Βαγενάς με την Ελληνική Λύση.

ΠΕΙΡΑΙΑΣ

- Στην Α’ Πειραιά με την ΝΔ εκλέγονται οι:

Κ. Κατσαφάδος, Γ. Μελάς, Ν. Μανωλάκος και Ν. Δούνια, X. Μπουτσικάκης. 

Ο ΣΥΡΙΖΑ μενει με μια έδρα στην περιφέρεια εκλέγοντας τον Θ. Δρίτσα και μένουν εκτός Βουλής οι Ελ. Σταματάκη, Κ. Δουζίνας και Γ. Γεννιά

- Στην Β’ Πειραιά η ΝΔ εκλέγει:

ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ, ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ. Μένει εκτός Βουλής ο Γιάννης Τραγάκης εκτός κι αν ο κ. Μητσοτάκης επιλέξει άλλη εκλογική περιφέρεια.

Ο ΣΥΡΙΖΑ εκλέγει τους: Ν. Κασιμάτη, Γ. Ραγκούση και Τρ. Αλεξιάδη. Δεν εκλέγεται η Εύη Καρακώστα

Στη Β Πειραιά εκλέγεται και η Διαμάντω Μανωλάκου με το ΚΚΕ, ο Γιανης Βαρουφάκης με το ΜΕΡΑ25 και η Σοφία Ασημακοπούλου με την Ελληνική Λύση.


Ανατολική Αττική 

Η ΝΔ εκλέγει τους:

ΜΑΡΤΙΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ, ΒΟΡΙΔΗΣ ΜΑΥΡΟΥΔΗΣ (ΜΑΚΗΣ), ΒΛΑΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ. Δεν εκλέγεται ο πρώην διεθνής ποδοσφαιριστής Τάκης Φύσσας.

Με τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγονται: ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ, ΣΠΙΡΤΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΝΑΣΟΣ). Δεν πετυχαίνουν την επανείσοδό τους στη Βουλή οι Πάνος Σκουρολιάκος και Γιάννης Δέδες.

Στην ίδια περιφέρεια χάνει την έδρα το ΚΙΝΑΛ με αποτέλεσμα η κυρία Εύη Χριστοφιλοπούλου να μένει εκτός Βουλής. Το ΚΚΕ εκλέγει την Ελένη Γερασιμίδου και εκτός μένει ο Γιάννης Γκιόκας που είχε εκλεγεί το 2015. Η Ελληνική Λύση εκλέγει τον Αντώνη Μυλωνάκη και το ΜεΡΑ25 την Μαρία Απατζίδη

Δυτική Αττική 

Η ΝΔ εκλέγει:

ΜΠΟΥΡΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ, ΛΙΑΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ, ΚΩΤΣΗΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Με τον ΣΥΡΙΖΑ εκλέγεται ο Γιώργος Τσίπρας και δεν εκλέγονται οι Γιώργος Πάντζας και ο Αριστείδης Μπαλτάς που τερμάτισε δεύτερος από το τέλος.



Α’ Θεσσαλονίκης 

Με την ΝΔ εκλέγονται:

ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΓΚΙΟΥΛΕΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΡΑΠΤΗ ΕΛΕΝΗ, ΚΑΛΑΦΑΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ, ΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ (ΣΤΡΑΤΟΣ), ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΑΝΝΑ, ΚΟΥΒΕΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Με τον ΣΥΡΙΖΑ οι: ΝΟΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΤΕΡΙΝΑ), ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ, ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ, ΖΟΥΡΑΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ. Μένους εκτός οι Τριαντάφυλλος Μυταφίδης, Μάρκος Μπόλαρης, Ελευθερία Χατζηγεωργίου, Νίκος Παρασκευόπουλος και Τάσος Κουράκης.

Στην ίδια περιφέρεια εκλέγεται ο Χάρης Καστανίδης με το ΚΙΝΑΛ, ο Κυριάκος Βελόπουλος με την Ελληνική Λύση, ο Δημήτρης Κουτσούμπας με το ΚΚΕ και ο Γιάνης Βαρουφάκης με το ΜεΡΑ25.



Β Θεσσαλονίκης 

Με την ΝΔ εκλέγονται:

ΚΑΡΑΟΓΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ, ΒΑΡΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Με τον ΣΥΡΙΖΑ οι Σωκράτης Φάμελλος και Δώρα Αυγέρη ενώ μένει εκτός ο Δημήτρης Μάρδας.

Στην ίδια περιφέρεια εκλέγεται ο Γιώργος Αρβανιτίδης με το ΚΙΝΑΛ, ο Κώστας Χήτας με την Ελληνική Λύση, ο Λεωνίδας Στολτίδης με το ΚΚΕ και η Κωνσταντίνα Αδάμου με το ΜεΡΑ25


Μένουν εκτός Βουλής

Περίπου 90 βουλευτές που εξελέγησαν με τον ΣΥΡΙΖΑ τον Σεπτέμβριο 2015 ή στήριξαν την προηγούμενη κυβέρνηση δεν κατάφεραν να ανανεώσουν την θητεία τους. Σε ορισμένες περιπτώσεις δε, οι επιδόσεις των υποψηφίων ήταν απογοητευτικές καθώς πλασαρίστηκαν στις τελευταίες θέσεις (Ν. Παρασκευόπουλος, Αρ. Μπαλτάς κ.α.). Αναλυτικά ο κατάλογος με τους βουλευτές ή με προβεβλημένα στελέχη που δεν κατάφεραν να εκλεγούν έχει ως εξής:

Α' Αθήνας:
ΣΥΡΙΖΑ: Ράνια Σβίγκου, Μυρσίνη Ζορμπά
ΝΔ: Θόδωρος Φορτσάκης, Δημήτρης Τσιόδρας

Βόρειος Τομέας

ΣΥΡΙΖΑ: Τέρενς Κουίκ, Ελένη Αυλωνίτου, Αννέτα Καββαδία, Τάσος Πετρόπουλος,
ΝΔ: Πέτρος Τατσόπουλος, Νίκος Ρωμανός

Δυτικός Τομέας:

ΣΥΡΙΖΑ Παναγιώτης Κουρουμπλής, Πάνος Ρήγας, Νίκος Τόσκας, Κώστας Στρατής
ΝΔ: Μάκης Γιακουμάτος, Αντώνης Πανούτσος
ΚΙΝΑΛ: Μιχάλης Καρχιμάκης

Νότιος Τομέας:

ΣΥΡΙΖΑ: Νίκος Ξυδάκης, Κατερίνα Παπακώστα, Θανάσης Θεοχαρόπουλος, Γιώργος Κυρίτσης, Γιώργος Βασιλειάδης
ΝΔ: Πάνος Παναγιωτόπουλος, Ντόρα Πάλλη
ΚΙΝΑΛ: Θόδωρος Παπαθεοδώρου 
Α' Πειραιά:
ΣΥΡΙΖΑ: Μαρία Ρεπούση, Γεωργία Γεννιά, Κώστας Δουζίνας, Ελένη Σταματάκη

Β΄Πειραιά:

ΣΥΡΙΖΑ: Εύη Καρακώστα
ΝΔ: Γιάννης Τραγάκης εκτός αν διαλέξει άλλη εκλογική περιφέρεια ο Κυριάκος Μητσοτάκης\

Ανατολικής Αττικής:

ΣΥΡΙΖΑ: Γιάννης Δέδες, Πάνος Σκουρολιάκος
ΚΙΝΑΛ: Εύη Χριστοφιλοπούλου
ΚΚΕ: Γιάννης Γκιόκας

Δυτικής Αττικης:
ΣΥΡΙΖΑ: Γιώργος Πάντζας, Αριστείδης Μπαλτάς

Αιτωλοακαρνανίας:

ΣΥΡΙΖΑ: Μαρία Τριανταφύλλου

Αργολίδα: ΚΙΝΑΛ: Γιάννης Μανιάτης

Αρτα: ΣΥΡΙΖΑ Βασίλης Τσίρκας

Αχαΐα: ΣΥΡΙΖΑ: Κώστας Σπαρτινός, Ανδρέας Ριζούλης

Βοιωτία: ΣΥΡΙΖΑ: Νίκος Θηβαίος

Γρεβενά: ΣΥΡΙΖΑ: Χρήστος Μπγιάλας

Δράμα:

ΝΔ: Δημήτρης Κυριαζίδης
ΣΥΡΙΖΑ: Χρήστος Καραγιαννίδης

Δωδεκάνησα: 

ΣΥΡΙΖΑ: Ηλίας Καματερός, Δημήτρης Γάκης
ΚΙΝΑΛ: Δημήτρης Κρεμαστινός

Εβρου: ΣΥΡΙΖΑ: Γιώργος Καϊσας, Δημήτρης Ρίζος

Εύβοιας: ΣΥΡΙΖΑ: Γιώργος Ακριώτης, Ζωή Λιβανίου, Τάσος Πρατσόλης

Ζάκυνθος: ΣΥΡΙΖΑ: Σταύρος Κοντονής

Ηλείας: ΣΥΡΙΖΑ: Μάκης Μπαλαούρας, Δημήτρης Μπαξεβανάκης

ΚΙΝΑΛ: Γιάννης Κουτσούκος

Ημαθίας: ΣΥΡΙΖΑ: Αγγελος Τόλκας, Χρήστος Αντωνίου, Γιώργος Ουρσουζίδου

Ηρακλείου:

ΣΥΡΙΖΑ: Σπύρος Δανέλλης, Γιάννης Μιχελογιαννάκης
ΚΙΝΑΛ: Βασίλης Κεγκέρογλου εκτός και αν η Φ Γεννηματά επιλέξει άλλη εκλογική περιφέρεια

Α' Θεσσαλονίκης:

ΣΥΡΙΖΑ: Τριαντάφυλλος Μυταφίδης, Μάρκος Μπόλαρης, Ελ. Χατζηγεωργίου, Τάσος Κουράκης, Νίκος Παρασκευόπουλος, Γιάννης Σαρίδης
ΚΚΕ: Γιάννης Δελλής εκτός αν ο Δ. Κουτσούμπας επιλέξει άλλη περιφέρεια

Β Θεσσαλονίκης: ΣΥΡΙΖΑ Δημήτρης Μάρδας

Ιωάννινα: ΣΥΡΙΖΑ: Γιάννης Στέφος, Χρήστος Μαντάς, Γιάννης Καραγιάννης

Καβάλας: ΣΥΡΙΖΑ: Δημήτρης Εμμανουηλίδης, Κώστας Μορφίδης, Γιώργος Παπαφιλίππου

Καρδίτσας: ΣΥΡΙΖΑ: Χρυσούλα Κατσαβριά, Παναγιώτα Βράντζα

Καστοριά: ΝΔ: Μαρία Αντωνίου

Κέρκυρας: ΣΥΡΙΖΑ: Κώστας Παυλίδης, Φωτεινή Βάκη

Κεφαλονιάς: Αφροδίτη Θεοπεφτάτου

Κοζάνης: ΣΥΡΙΖΑ: Γιάννης Θεοφύλακτος, Δημήτρης Δημητριάδης, Θέμης Μουμουλίδης, Γιώργος Ντζιμάνης

Κορίνθου: ΣΥΡΙΖΑ: Μαρία Θελερίτη, Γιώργος Τσόγκας

Κυκλάδες: ΣΥΡΙΖΑ: Αντώνης Συρίγος, Νίκος Μανιός

Λακωνίας: ΚΙΝΑΛ: Λεωνίδας Γρηγοράκος

Λάρισα: ΝΔ: Γιώργος Κατσιαντώνης

ΣΥΡΙΖΑ: Αννα Βαγενά εκτός αν επιλέξει άλλη περιφέρεια ο Αλ. Τσίπρας, Νίκος Παπαδόπουλος

ΚΙΝΑΛ: Κώστας Μπαργιώτας

Λέσβου: Γιώργος Πάλλης

Μαγνησίας: ΣΥΡΙΖΑ: Μαρίνα Χρυσοβελώνη, Συμεών Μπαλλής

ΚΚΕ: Κώστας Στεργίου

Μεσσηνίας: Πέτρος Κωνσταντινέας, Παναγιώτα Κοζομπόλη

Ξάνθης: ΣΥΡΙΖΑ: Στάθης Γιαννακίδης, Γρηγόρης Στογιαννίδης

Πέλλας: ΣΥΡΙΖΑ: Γιάννης Σηφάκης,

Πιερίας: ΣΥΡΙΖΑ: Χάρης Τζαμακλής, Αστέριος Καστόρης

Ροδόπης: ΣΥΡΙΖΑ: Αιχάν Καρα Γιουσούφ

Σερρών: ΣΥΡΙΖΑ: Αφροδίτη Σταμπουλή

ΚΙΝΑΛ: Μιχάλης Τζελέπης

Τρικάλων: ΣΥΡΙΖΑ: Παναγιώτα Δριτσέλη, Χρήστος Σιμορέλης

Φθιώτιδας: Δημήτρης Βέττας, Απόστολος Καραναστάσης, Θανάσης Μιχελής

Φλωρίνης: ΣΥΡΙΖΑ: Κώστας Σέλτσας

Φωκίδας: ΣΥΡΙΖΑ Ηλίας Κωστοπαναγιώτου

Χαλκιδικής: Κατερίνα Ιγκλέζη

Χανίων: ΣΥΡΙΖΑ: Γιώργος Σταθάκης, Ευαγγελία Βαγιωνάκη, Αντώνης Μπαλωμενάκης

Σχετικά Videos

Powered by TUODY Software