Ήττα για τον Παναθηναϊκό στη Λαμία για το κύπελλο

Περισσότερο… πόλο παρά ποδόσφαιρο παίχθηκε στη Λαμία, με την ομώνυμη ομάδα ωστόσο να νικάει με 1-0 τον Παναθηναϊκό, στο πρώτο από τα δύο μεταξύ τους παιχνίδια στη φάση των 16 του Κυπέλλου Ελλάδας, πηγαίνοντας στη ρεβάνς του ΟΑΚΑ με προβάδισμα για την πρόκριση.

Οι γηπεδούχοι στάθηκαν τυχεροί αφού η κεφαλιά του Κουρμπέλη στο 38' σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας τους, ενώ προηγήθηκαν στο 52ο λεπτό, με το πολύ έξυπνο εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μπαράλες.

Ακόμα κι έτσι, πάντως, οι "πράσινοι" θα μπορούσαν να φύγουν από την Φθιώτιδα με την ισοπαλία, αφού είχαν δύο φοβερές ευκαιρίες με τον Χατζηγιοβάνη στο 86ο και το 88ο λεπτό του αγώνα, αλλά δεν μετουσιώθηκαν σε ένα γκολ