Πρωταθλητής στους Εφήβους ο Ολυμπιακός

Με γκολ του Ντότη από το 49ο λεπτό, ο Ολυμπιακός νίκησε 1-0 τον ΠΑΟΚ στον τελικό του Final Four και έτσι κατέκτησε την κούπα στην κατηγορία των Εφήβων για τρίτη συνεχόμενη χρονιά!

Ισορροπημένο ήταν το παιχνίδι στα πρώτα 20 λεπτά, καθώς καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να φανεί απειλητική. Οι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν  δυνατά στο δεύτερο μέρος, με τον Ντότη στο 49’ να πιάνει το σουτ, έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει στα δίχτυα για το προβάδισμα. Το 1-0 παρέμεινε μέχρι τη λήξη, με τους Πειραιώτες να μένουν και με παίκτη λιγότερο στα τελευταία λεπτά λόγω της αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Τσαβού.

ΠΑΟΚ (Αλεξιάδης): Μπαλωμένος, Κιτσάκης (52' Πιπιλιάρης), Παναγιώτου, Κουλιεράκης, Αβεντισιάν, Γρόσδης, Καραμπέρης (66' Κωνσταντέλιας), Τσοπούρογλου, Γκορτεζιάνι, Καράκουτης (66' Ντάικο), Τζόλης.

Ολυμπιακός (Μαυρογενίδης): Τζολάκης, Τσαβός, Κατσογιάννης, Ασλανίδης, Κεραμίδας, Σαπουντζής (81' Μούκα), Γούλας, Λιάτσος (58' Αρσενίδης), Ντότης, Κατσαβάκης, Σουρλής.